Eşyalarınız hakkında fiyat teklifi almak için lütfen eşyalarınızın resimlerini
ugurspot@hotmail.com
mail adresine gönderiniz.

Fenerbahçe

Fenerbahçe İkinci El Eşya Alan
 
Fenerbahçe, İstanbul'un Anadolu yakasında, marmaradenizi kıyısında, kadıköy  moda'nın güneyinde, kızıltoprak ve Çiftehavuzlar semtleri arasında kalan tarihi semt.fenerbahçe spor kulübü adını bu semtten almıştır. Fenerbahçe, marmaradenizi'ne doğu- yönlerinde uzanan bir yarımadadır. 

Yarımadanın batısı, kuzeyinde Kalamış, güneyinde Fenerbahçe koyları olmak üzere bir berzahla karaya bağlanan ve batı ucunda fenerin yer aldığı bir diğer küçük yarımada şeklindedir. Bu yarımadanın güneybatısındaki burun Fenerbahçe Burnu;  Yarımadanın batısı, kuzeyinde Kalamış, güneyinde Fenerbahçe koyları olmak üzere bir berzahla karaya bağlanan ve batı ucunda fenerin yer aldığı bir diğer küçük yarımada şeklindedir. Bu yarımadanın güneybatısındaki burun Fenerbahçe Burnu; 

 

fenerbahçe ikinci el eşya fenerbahçe ikinci el eşya alan fenerbahçe ikinci el eşya alanlar fenerbahçe 2.el eşya fenerbahçe antika alan fenerbahçe kullanılmış eşya  fenerbahçe beyaz eşya fenerbahçe çatal bıçak alan fenerbahçe eski beyaz eşya alan fenerbahçe spot mobilya alan fenerbahçe buzdolabı alan  

 
 

Fenerbahçe Koyu'nun doğusunda kalan ve Fenerbahçe Koyu ile Dalyan Koyu'nu birbirinden ayıran burun ise Laz Burnu adını alır. Tarihi çekirdeği bugünkü fenerbahçe feneri'nin ve çeşitli spor kulüpleri ile Yelken Kulübü tesislerinin bulunduğu küçük yarımada üzerinde olan semt, günümüzde kuzeybatı sahili boyunca uzanan Kalamış'ı ve güneydoğudaki  Koyu çevresindeki Dalyan'ı da kapsayan bir yerleşme olarak düşünülmelidir. Güneyinden ve kuzeybatısından Marmara denizi ile çevrelenen semt, kızıltoprak, Feneryyolu, çiftehavuzlar,caddebostan semtleriyle çevrilidir. Lüks cafeleri ile göze çarpan bir semttir.

Fenerbahçe semti bugünkü adını yarımadanın batı ucundaki fener kulesinden almıştır. osmanlıkaynaklarında Kelemiç (Kalamış) yöresi olarak geçen bölgenin Fener Bahçesi (Bağçe-i Fener) adıyla anılmaya başlaması, 1962'de burada bir deniz feneri yapılmasından sonradır.